Zapiski na kolanie o Preclu i o potworze zwanym SMA, , zawierające nasze osobiste pomysły i doświadczenia z życia z niepełnosprawnym ruchowo dzieckiem. Uwaga: wszelkie metody, doświadczenia i komentarze przedstawione w blogu stanowią osobiste doświadczenia i odczucia naszej Rodziny i nie stanowią naukowej podstawy do prowadzenia dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni. Blog jest chroniony osobistymi prawami autorskimi. Kopiowanie, przytaczanie jego zawartości lub wykorzystywanie pomysłów na wpis bez zgody Autorów bloga jest sprzeczne z prawem.
Locations of visitors to this page
Blog > Komentarze do wpisu

Dzień Chorób Rzadkich 2017

Każdego roku, ostatniego dnia lutego, tego niespotykanego miesiąca, który w zależności od roku ma inną ilość dni obchodzimy Dzień Chorób Rzadkich.

Nie ma co ukrywać, że SMA (Rdzeniowy Zanik Mięśni) jest chorobą rzadką, bo mimo, że jej nosicielem jest co 35 osoba w Polsce, ostatnio doliczyliśmy się coś około 700 osób chorych na różne postacie tej choroby.

Tak więc Dzień Chorób Rzadkich to również niejako nasze święto. W tym roku tym bardziej specjalne, gdyż w przyszłym tygodniu Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczyna program wczesnego dostępu do pierwszej terapii na SMA!

O szczegółach możecie poczytać tutaj.

Stało się to dzięki wysiłkowi wielu, wielu ludzi, również i Was, którzy wspieraliście naszą walkę o dostęp do terapii dla chorych w naszym kraju. Bardzo Wam dziękuję! Perspektywa leczenia Precla jeszcze nigdy nie była tak realna jak dziś. 

Z tej też okazji, Matka w dniu jutrzejszym będzie mieć okazję opowiedzieć w Dzień Dobry TVN jak wygląda życie z dzieckiem z chorobą rzadką i co się zmieniło przez ostatnie jedenaście lat.

Wyglądajcie nas około 8:30 rano.

sobota, 25 lutego 2017, gofer73

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: