Zapiski na kolanie o Preclu i o potworze zwanym SMA, , zawierające nasze osobiste pomysły i doświadczenia z życia z niepełnosprawnym ruchowo dzieckiem. Uwaga: wszelkie metody, doświadczenia i komentarze przedstawione w blogu stanowią osobiste doświadczenia i odczucia naszej Rodziny i nie stanowią naukowej podstawy do prowadzenia dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni. Blog jest chroniony osobistymi prawami autorskimi. Kopiowanie, przytaczanie jego zawartości lub wykorzystywanie pomysłów na wpis bez zgody Autorów bloga jest sprzeczne z prawem.
Locations of visitors to this page
Blog > Komentarze do wpisu

Kubeł lodu w dobrej sprawie

Malkontentom powiem: nie, nie ma najmniejszych szans aby ta woda trafiła do spragnionej Afryki.

Nieroztropnym powiem: tak to zabawa, ale zabawa która ma cel. Więc podejmując wyzwanie "Ice Bucket Challenge" miejcie na uwadze, że chodzi o chorych ludzi i zakomunikujcie to zamiast robić z siebie głupków bez żadnej treści w sieci.

Mądrym powiem: jak nie chcecie ładować sobie na głowę kubła z lodem to tego nie róbcie. W zamian opowiedzcie o akcji albo/i wpłaćcie darowiznę na organizację wspierającą ALS lub inną Chorobę Rzadką.

Akcja rozszerza się błyskawicznie w internecie, głównie na portalach społecznościowych. Zanim podejmiecie wyzwanie w imię dobrej zabawy, posłuchajcie poniższego, mądrego przemówienia Pani Natalii Hatalskiej, przeczytajcie to i pomyślcie, że organizacje wspierające chorych na Stwardnienie Zanikowe Boczne (tj. ALS) zebrały już ładnych kilka milionów dolarów na badania nad lekiem. Środowiska związane z SMA prześcigają się w pomysłach co do przeprowadzenia podobnej akcji. Czy myślicie że obrzucanie się tortami to dobry pomysł?

środa, 27 sierpnia 2014, gofer73

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/08/28 20:40:58
Nie, bo byłby odtwórczy. Jedynie wariacja na temat.
-
2014/08/28 23:00:45
Musi być SMAcznie, więc torty mogą być (lub inne słodkości, np. ;ody) :) Ja ze słodyczy kocham popcorn, paluszki i słone orzeszki albo bigos :)
-
2014/08/29 17:26:21
Rzeczywiscie jest odtworczy, po drugie skombinowanie tortu moze byc klopotliwe...
To musi byc cos bardzo prostego do wykonania i cos co kreci wszystkich - zrobienie jakiejs sweetfoci? Odspiewanie jakiegos kawalka?
-
2014/09/19 07:00:08
Z założenia ten kubeł z lodem miał uświadomić ludziom jak się czuje chory na tę chorobę. Nie wiem jak to jest przy SMA, ale może mocne obciążenie się czymś i próba wykonania jakiejś niby prostej czynności, to byłoby to? Jeśli ma być smacznie to tą prostą czynnością mogłoby być zjedzenie tortu. Nie mam tylko pomysłu na to obciążenie, czy inne utrudnienie, żeby było dla każdego do zrealizowania a wyszedł potem śmieszny efekt.