Zapiski na kolanie o Preclu i o potworze zwanym SMA, , zawierające nasze osobiste pomysły i doświadczenia z życia z niepełnosprawnym ruchowo dzieckiem. Uwaga: wszelkie metody, doświadczenia i komentarze przedstawione w blogu stanowią osobiste doświadczenia i odczucia naszej Rodziny i nie stanowią naukowej podstawy do prowadzenia dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni. Blog jest chroniony osobistymi prawami autorskimi. Kopiowanie, przytaczanie jego zawartości lub wykorzystywanie pomysłów na wpis bez zgody Autorów bloga jest sprzeczne z prawem.
Locations of visitors to this page
Blog > Komentarze do wpisu

Sejf

Nie da się tego ukryć: Precel został fanem pieniędzy. Już jakiś czas temu zorientował się do czego tak naprawdę służą środki płatnicze. Środki płatnicze służą do sprawiania sobie przyjemności poprzez nabywanie rzeczy zbędnych i zalegających na naszej kanapie takich jak: plastikowe pistolety ze Spider Manem dołączane do komiksów, zabawki z jajek niespodzianek i głupie gazetki. Mama da. Mama nie ma? To Mama pójdzie do bankomatu (jak wiadomo wszystkie dzieci uważają, że tzw ściana jest nieprzebranym źródłem kasy).

Żeby mu nie było tak łatwo już jakiś czas temu zarządziliśmy tygodniówkę. I za tę tygodniówkę pistolety owszem. Gdy sobie uzbiera.

Do tygodniówki sporządziliśmy osobisty sejf, w którym spoczywa skarbonka. Sejf jak wiadomo otwiera się znanym tylko i wyłącznie Preclowi hasłem.

Sejf jest w sporym użyciu co widać na załączonym zdjęciu, choć ostatnio częściej się do niego wkłada niż wyjmuje.

Bo Precel poczuł węża w kieszeni.

Po otrzymaniu co tygodniowych 5 złotych, zawartość sejmu jest komisyjnie przeliczana. Tu o dziwo Szymon popisuje się znajomością dodawania w obrębie nawet i dziesiątek, podczas gdy szkolne umiejętności matematyczne w obrębie dodawania do 10 wciąż kuleją.

Może to i sposób na nauczenie go liczenia? Kto wie. Podstawą jest jednak to aby poznał wartość pieniądza i w końcu dowiedział się, że bankomat nie ma nic wspólnego z niewyczerpanymi zasobami gotówki.

PS. Fundacja SMA, która się powoli formuje ma prośbę: Czy ktoś z Was zna osobę z talentem technicznym, która podjęłaby się skonfigurowania nowej witryny, nad którą pracujemy? Potrzeba, żeby ktoś, kto ma duże doświadczenie z Wordpressem, zajrzał na nasz serwer, sprawdził zabezpieczenia, skonfigurował ewentualne dodatki i w razie potrzeby pomógł w modyfikacji szablonu. Ogółem pracy na jeden, góra dwa wieczory.

Niestety, na razie jedyną zapłatą może być podziękowanie, które z radością zamieścimy na naszej witrynie.

Bardzo prosimy o kontakt na info@fsma.org.pl.


niedziela, 01 grudnia 2013, gofer73

Polecane wpisy

  • Rok pełen nadziei i emocji

    Nie odkryję Ameryki pisząc, że kończący się rok był przełomowym dla każdej rodziny SMA na świecie. W końcu, po dwunastu latach życia z chorobą, tym potworem w n

  • Morze czasu

    Pewnego letniego wieczoru, dokładnie jedenaście lat temu młoda, zdesperowana matka nie mogąc poradzić sobie z poczuciem straty, osamotnienia i bycia bezczelnie

  • To będzie przełomowy rok!

    W ostatnim dniu 2016 roku chcieliśmy podziękować Wam za to, że z nami jesteście. Dziękujemy za Wasze dobre myśli, wsparcie duchowe, wszystkie komentarze, z któr

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/12/01 14:08:15
Nie zapominajcie dawać mu tej tygodniówki w możliwie najdrobniejszych pieniądzach. Dojdzie do większej wprawy ;o)
-
Gość: aglo, *.jmdi.pl
2013/12/01 16:29:14
Dla dzieci "ściana", a dla rodziców "ściana płaczu".

Moi bratankowie do pewnego czasu uwielbiali monety.Trwało to do czasu, kiedy sie połapali, że papierek jest jednak fajniejszy, mimo, że nie brzęczy...;)
-
Gość: lubka, *.multimo.pl
2013/12/01 21:33:32
W sprawie konfiguracji- proszę o kontakt na witrynanet@gmail.comMąż się zadeklarował, że pomoże :)
-
2013/12/02 13:00:58
znam jedną taką osobę, zapytam się i dam znać. Pozdrawiam
-
2013/12/02 20:07:51
Moja młoda od maleńkości wiedziała, że papierki są lepsze. Ale dostaje monety, na papierki wymieniamy, jak się uzbiera ;))