Zapiski na kolanie o Preclu i o potworze zwanym SMA, , zawierające nasze osobiste pomysły i doświadczenia z życia z niepełnosprawnym ruchowo dzieckiem. Uwaga: wszelkie metody, doświadczenia i komentarze przedstawione w blogu stanowią osobiste doświadczenia i odczucia naszej Rodziny i nie stanowią naukowej podstawy do prowadzenia dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni. Blog jest chroniony osobistymi prawami autorskimi. Kopiowanie, przytaczanie jego zawartości lub wykorzystywanie pomysłów na wpis bez zgody Autorów bloga jest sprzeczne z prawem.
Locations of visitors to this page
Blog > Komentarze do wpisu

Nie mówi się hop przed zachodem słońca....

Ale

Przedwczoraj ogłoszono tzw. interm analysis badania klinicznego Olesoxime leku, który ma powstrzymać postęp choroby.

Raport mówi, że nie znaleziono żadnych czynników mających wpływ na zaprzestanie badania. W związku z czym podjęto decyzje o jego kontynuacji przez kolejny rok.

Pierwsze wyniki próby klinicznej mają być podane pod koniec 2013 roku. Oznacza to nie mniej nie więcej tylko to, że Olesoxime jest dobrze tolerowanie i jak dotąd nie powoduje skutków ubocznych. Co więcej: skoro zdecydowano o kontynuowania badania są szanse, że lek w jakimś stopniu powoduje pozytywne efekty tzn. spowolnienie objawów oraz przyrost siły mięśniowej (tego się oczekuje po Olesoxime).

Na razie dla pacjentów z SMA 2 i 3 bo tak wygląda badana próba.

Pomimo bardzo zachowawczego optymizmu to dobra wiadomość prawda?

Źródło: PharmaLive.com

piątek, 01 marca 2013, gofer73

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Mama, Borys i Igor, *.pool.mediaways.net
2013/03/01 21:41:01
Gosiu, to bardzo dobra wiadomosc! Synek mojej kolezanki bierze udzial w tych badaniach juz drugi rok (ma 9 lat - SMA II)i, jak ona möwi, to widzi poprawe, chociaz nie wiadomo czy podajä mu lek czy placebo. Ale chyba lek, bo przy placebo nie byloby takiej poprawy. Trzymym kciuki za powodzenie i czekam... :) Buziaki!!! Ewa
-
Gość: Asa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/02 09:43:47
Jasne, że to dobra wiadomość. Zresztą, wiadomo że kiedyś musi się to stać, i kto wie, może właśnie się dzieje ;)